Rukomet, Vijesti

U derbiju Krivaja slavila u Zenici

Rukometaši Čelika poraženi su u derbi susretu 10. kola Prve rukometne lige grupa Sjever od Krivaje sa 28:27.

Prvo poluvrijeme proteklo je u igru gol za gol. U zadnjoj sekundi za 11:11 pogodio je Ajanović.

U nastavku bilo je mnogo uzbuđenja na parketu Arene Husejin Smajlović. Čelik je imao minimalnu prednost od 14:13. Nakon toga Krivaja bježi na plus dva gola 16:18. Gosti su bili i na plus četiri kod rezultata 19:23. U dramatičnoj završnici dva minuta prije kraja gosti su imali tri gola viška 25:28. Čelik je uspio smanjiti samo na minus jedan, za konačnih 27:28.

Kod gostiju koji su imali veću podršku sa tribina najefikasniji bio je  Mirza Dervenčić s 10 golova. Klis, Smajilbegović i Avdić pogodili su po četiri gola.

Kod Čelika Aldin Begagić upisao je osam golova. Muslić i Omerović postigli su po tri gola.

Nakon 10. kola Krivaja je jedina neporažena ekipa sa maksimalnim učinkom od 9:0 u pobjedama. Čelik je napravio skor od 7:2 u pobjedama.

U narednom 11. kolu Čelik gostuje u Banovićima kod ORK Rudar. (M.P.)