Košarka, Vijesti

Košarkaši Čelika u zanimljivoj utakmici bolji od Iskre

Petu prvenstvenu pobjedu upisali su večeras košarkaški Čelika. Bili su bolji od Iskre iz Bugojna sa 84:80.

Domaći su nervozno otvorili meč. Gosti su imali prednost tokom prvih deset minuta. Prva dionica završena je sa 19:20 za goste.

Drugu dionicu otvorio je Bambur za 20:20. Dobar šut sa vanjskih pozicija i pet trojki domaćina, tri Podojka i po jedna Hodžića i Porče, donijeli su Čeliku prednost na kraju prvog dijela od 48:36.

Gosti su bili bolji na otvaranju treće dionice . Na scenu tada stupa odlični Avdibegović koji sa dvije trojke, i Gak sa jednom u 27. minuti donose plus 15 poena. Bilo je 61:46. U finišu trećeg dijela razigrao se Bečirović, pa se na posljednji odmor otišlo sa 65:59 za Čelik.

Isti igrač je u početku četvrtog dijela pogodio tri poena za 65:62. Pet minuta prije kraja crno-crveni su imali samo dva poena viška, 71:69. Trojka Kese kod 79:70 za Čelik donijela je olakšanje u redovima domaćih.

Abazović je pogodio sa slobodnih bacanja kod 83:75. Za Čelik je iz slobodnog bacanja ubacio Hodžić, a kod gostiju Drobo za konačnih 85:80 za Čelik.

Avdibegović i Podojak predvodili su Čelik su po 14 poena. Dragolj je ubacio 12, a Keso 10 poena.

Kod Iskre, Brečić je upisao 18 koševa, dok su Pandžo i Bečirović postigli po 22.

Nakona 8. kola Čelik je drugi sa 13 poena. U narednom, 9. kolu, Čelik gostuje kod Igmana BU. (M.P)