Rukomet

Rukometaši Čelika “zaledili” Sanu 7 na minus 24

Lagan posao imala je večeras ekipa trenera Seldina Rizvanovća. Sedmu prvenstvenu pobjedu sa kojom su zadržali prvo mjesto na tabeli upisali su protiv Sane 7 rezultatom 45:21. Poluvrijeme je bilo 19:8.

U večerašnjoj utakmici priliku za dokazivanje dobila je većina igrača sa klupe, koji su u proteklim susretima imali manju minutažu.

Prvo poluvrijeme završeno je sa sigurnih 19:8. Nastavak je protekao bez iznenađenja. Gosti bez trojice kažnjenih igrača i sa drugim timom nisu imali šanse protiv raspoloženog Čelika. U finišu malo više opuštanja gosti su iskoristili da bar donekle ublaže težak poraz.

Kod Čelik Bjelopoljak je postigao 10 golova, dok su Pašalić i Mehić upisali po 7, odnosno 6 golova.

Kod gostiju nešto bolji od ostalih bili su Dugonjić sa 8 i Grbić sa 4 gola.

Bila je ovo sedma prvenstvena pobjeda rukometaša Čelika za prvu poziciju na tabeli sa 21 poenom. U narednom 9. kolu očekuje ih težak ispit na gostovanju u Tuzli kod Sloboda Solane.(M.P.)