Košarka

Uvjerljiva pobjeda košarkaša Čelika na startu sezone

Košarkaši Čelika pobjedom su otvorili novu sezonu u A1 ligi BiH.

Na domaćem parketu u Areni Husejin Smajlović, ubjedljivo su savladali tim Brčko Distrikta rezultatom 112:85. Iako su gosti bolje otvorili susret i prvu dionicu držali rezultatski tempo u svojim rukama (24:26), u nastavku izabranici Armela Mukajovića bili su nadmoćniji tim na terenu. Drugu četvrtinu domaći su riješili u svoju korist sa 60:44, da bi u trećem nastavku praktično riješili pitanje pobjednika. Posljednjih deset minuta igre svi igrači Čelika dobili su priliku što su i opravdali, naročito mlađi igrači Hodžić i Abazović, u pojedinim trenucima crno crveni su imali prednost od 34 poena, što je bilo dovoljno za mirnu završnicu meča.

U ekipi Čelika najefikasniji su bili Podojak sa 22, a slijedili su ga Avdibegović sa 15 i Bambur sa 14 poena. Kod Brčko Distrikta Stevanović je ubacio 24, a Islamović 23 poena. (M.P.)