Košarka

Siguran trijumf košarkaša Čelika

U posljednjem ovogodišnjem nastupu pred domaćom publikom, košarkaši Čelika upisali su pobjedu. U okviru 10. kola A1 lige bili su bolji od Konjica sa 92:67.

U ekipi trenera Armela Mujakovića osjetio se nedostatak najboljeg igrača Armina Avdibegovića kao i mladog Imrana Porče, te povrijeđenog Benjamina Bajramovića. Ipak, na kraju su zasluženo slavili. U posljednjim minutama susreta priliku su dobili svi igrači sa klupe.

Susret je otvorio Keso trojkom za 3:0. Prva četvrtina okončana je rezultatom 24:17 za ekipu Čelika. U drugoj četvrtini domaći su imali i deset poena prednosti kod 35:25, da bi na odmor otišli sa 39:35. U trećoj četvrtini gosti za kratko imaju prednost 39:41. Deset minuta prije kraja Čelik ima plus 10 koševa, 60:50. U prvim minutama posljednje četvrtine domaći košarkaši serijom trojki Kese i Podojka bježe na plus 20 poena, kod rezultata 70:50.

Ostatak susreta bio je u režiji domaćih košarkaša koji su utakmicu sigurno priveli kraju u svoju korist. Tačku na i za konačnih 92:67 postavio je mladi Adis Zec.

Kod gostiju Čajić je postigao 27 poena. Kod Čelika Podojak je upisao 21 koš uz pet skokova, Keso je postigao 17, a Bajramović 13 poena. (M.P.)